| FIRMA | PILT | VIDEO | ILM | LUULETUS |

Ava lehe mobiilne versioon

Leia oma unistuste karjäär 17978 tööpakkumise seast

Iga 4,7 minuti järel leiab üks tööotsija CV-Online’i kaudu uue töökoha

Telli tööpakkumised e-postile

Kuidas leida hea töökoht?

 • Enese positsioneerimine

  „Kes ma olen?“, „Kuhu ma tahan jõuda?“, „Kuidas ma sinna saan?“ - need on küsimused, mida karjääritee ristmikul endalt küsime. Iseenda tundmine hõlbustab eesmärkide seadmist, mille poole liikuma hakata. Oma väärtusi, võimeid, oskusi, isiksuse omadusi ja huvisid tundes suudad Sa teha õigeid karjääriotsuseid. Loe lähemalt siit.

 • Eesmärkide seadmine ja töö otsimine

  Sea endale eesmärk ehk siht, kuhu soovid jõuda. Sõnasta see ning pane endale kirja koos tähtajaga. Töö otsimisega seotud eesmärgi puhul asu kohe ka tööpakkumisi jälgima (telli ka tööpakkumised e-mailile siit), et näha, mida tööturul hetkel pakutakse. Soovitame pidevalt kuulutustel silma peal hoida, sest ka tööandjad on huvitatud võimalikult kiirest sobiliku töötaja leidmisest.

 • CV ja motivatsioonikirja / kaaskirja koostamine

  Kandideerimisdokumentide rolli ei saa alahinnata, sest see on tööandja esimene kokkupuude Sinuga. Kirjavead või pealiskaudne lähenemine CV, motivatsiooni- või kaaskirja koostamisel jätab meie hinnangul kõrvale ligi kolmandiku kandidaatidest. Seejuures on kurb, et on esinenud olukordi, kus CV-s tehtud vigade tõttu on muidu sobilik kandidaat piltlikult öeldes ukse taha jäänud. Levinuimad vead CV koostamisel on välja toodud siin. CV, motivatsiooni ja kaaskirja näidiseid näed siit.

 • Valmistu intervjuuks

  Töövestluse eel tunnevad ilmselt kõik tööotsijad pisut ärevust. Tööle saamise kindlustab ühelt poolt kandideerija CV sobilikkus ehk tööotsija senised töökogemused ja kvalifikatsioon, teisalt loeb aga palju ka vestluse edukus – kandideerija peab oskama suhelda ja esitleda enda positiivseid omadusi parimal võimalikul moel. Eduka töövestluse märksõnaks on kindlasti põhjalik ettevalmistus. Kasulik oleks viia end kurssi ettevõtte tegevusega ja ametikoha tööülesannetega. Lisaks tasub enne vestlust üle vaadata ka oma CV – nii on kindel, et iga detail on läbimõeldud ja endalgi meeles. Levinuimad küsimuse tüüpe näed siit ja nimekirja levinuimatest küsimustest näed siit.

 • Kandideeri edasi

  Ole valmis ka tagasilöökideks ning ära lase ennast esimestest äraütlevatest vastustest heidutada. Pole mõtet äraütlejate peale viha kanda ega neist halba rääkida. Asu hoopis järgmiste väljakutsete kallale. Sul tuleb arvestada, et konkurssidel osalemine võib nõuda märkimisväärselt aega ja pingutust. Varu kannatust - olenevalt positsioonist võivad konkursid kesta ka poolteist kuud (tippjuhi otsingute puhul ka kauem). Kui paned panuse ainult ühele kaardile, saates lehekuulutuse peale CV vaid ühte kohta ja jäädes passiivselt tulemusi ootama, on eitava vastuse korral pettumus seda suurem. Konkurssidel osalemine võib tähendada mitme vooru läbimist, mis sisaldavad intervjuusid, teste, ülesandeid. Ka see on aja- ja jõukulu, millega tuleks arvestada. Olenemata konkursi tulemusest, ei tohiks pead norgu lasta, vaid keskenduda eesmärgile ning püüda eelnevatest kandideerimistest võimalikult palju õppida ja soovitatavalt küsida ka tagasisidet, mis aitab edasi areneda.

 • Töötingimuste läbirääkimine

  Olenevalt töökohast võivad töötingimused ja töötasu olla läbirääkimiste küsimus. Eelnevalt tasub kindlasti välja mõelda, milline on Sinu jaoks vastuvõetav palgavahemik. Mis summaga saad Sa enda kulutused kaetud (ja soovitavalt ka iga kuu pisut säästa). Enda palgasoovi tasub võrrelda ka Eesti suurima palgauuringukeskkonna Palgad.ee statistikaga siin, et ootused ei oleks liiga ebarealistlikud. Reeglina tasub ootusena välja öelda pisut kõrgem number, kui see, millega olete nõus leppima – nii jääb veidi läbirääkimisruumi ja saate vajadusel tulevasele tööandjale sammu vastu astuda. Muidugi tuleb ka silmas pidada seda, et teistest kandidaatidest oluliselt kõrgem palgaootus võib tekitada küsimusi. Kindlasti ole valmis oma palgaootust põhjendama – mis eristab Sind teistest kandidaatidest, mis on Sinu tugevad küljed, mis annab põhjust sellist palka oodata. Pea ka silmas, millised on muud hüved või tingimused, mida tööandja pakub – tööaeg, töökoha kaugus kodust ja lisahüved. Lõpuks võib autokompensatsioon või õigus kasutada tööandja sülearvutit tähendada igakuiselt olulist kulude kokkuhoidu

 • Sisseelamine ja katseaja läbimine

  Kuigi tööle saamisega on enamasti suur võit tasku pistetud, on see alles jäämäe veepealne osa. Suured katsumused seisavad veel ees – sisseelamine ja tulemuste saavutamine uuel töökohal. Reeglina läheb katseaeg (reeglina neli kuud) lennates, kuid seda ei tohiks tähelepanuta jätta, et katseaja viimasel päeval siis nõutult käsi laiutada – teadmata, kas see on töö, mis eneseteostust ja rahuldust pakub. Oleme kokku pannud hulga nõuandeid, mis aitavad paremini sisse elada ning katseajal häid tulemusi saavutada. Nõuandeid näed siin.